Sofinanciranje
Program razvoja podeželja
Nakup nove tehnološke opreme
Podjetje DEU d.o.o. je pridobilo finančno pomoč iz naslova operacije »Naložbe v pred industrijsko predelavo lesa«, podukrepa 8.6. »Podpora za naložbe v gozdarske tehnologijo ter predelavo, mobilizacijo in trženje gozdnih proizvodov« iz Programa razvoja podeželja Republike Slovenije 2014-2020, in sicer za nakup novega enoosnega krožnega žagalnega stroja – večlistni – fiksni ter dveh novih viličarjev na elektro pogon, enega dvižne mase 2.500 kg in drugega dvižne mase 3.500 kg.
Obstoječi enoosni krožni žagalni stroj – večlistni – fiksni, ki ga uporabljamo v našem proizvodnem procesu, je star že več kot 20 let in je že precej dotrajan. Z njegovo uporabo težje sledimo vsem naročilom naših naročnikov, ki se stalno povečujejo, prav tako težje zadostimo vsem zahtevam kupcev glede kakovosti izdelkov (obstoječa oprema zahteva tudi precej ročnega nastavljanja, kar pa povečuje možnost napak). Nova tehnološka oprema nam bo omogočila večjo konkurenčnost in natančnejšo izdelavo pri razrezu lesa, večje proizvodne kapacitete ter boljše pogoje za delo. Z nakupom dveh novih električnih viličarjev, nosilnosti 2,5 tone in 3,5 tone, ki bosta zamenjala obstoječa viličarja na dizel pogon, nosilnosti prav tako 2,5 tone in 3,5 tone, bomo zagotovili lažje delo za zaposlene in boljšo logistiko v našem proizvodnem procesu (oba obstoječa viličarja sta stara že več kot 15 let in težko sledita vedno večjim potrebam v našem proizvodnem procesu), investicija v nova viličarja pa nam bo zagotovila tudi precejšen prihranek pri stroških poslovanja (nižji stroški elektrike v primerjavi s točenjem goriva ter nižji stroški servisa in popravil v primerjavi z obstoječo opremo) in velik pozitivni vpliv na okolje.
Program razvoja podeželja
Nakup nove tehnološke opreme
Podjetje DEU d.o.o. je pridobilo finančno pomoč iz naslova operacije »Naložbe v pred industrijsko predelavo lesa«, podukrepa 8.6. »Podpora za naložbe v gozdarske tehnologijo ter predelavo, mobilizacijo in trženje gozdnih proizvodov« iz Programa razvoja podeželja Republike Slovenije 2014-2020, in sicer za nakup novega enoosnega krožnega žagalnega stroja – večlistni – fiksni in mobilni, nove sušilnice lesa in novega kotla na lesno biomaso, ki bo zagotavljal vso potrebno toploto v novi sušilnici lesa.
V zadnjem času imamo vedno večje zahteve naročnikov po visoki kvaliteti izdelkov ter po sušenem lesu, zato smo se namenili nadgraditi obstoječe stroje z novo tehnološko opremo. Naši cilji za prihodnja leta poslovanja so usmerjeni predvsem v večjo proizvodnjo in prodajo lesnih izdelkov višjega in srednjega cenovnega razreda, stremimo pa tudi k stalnim tehnološkim izboljšavam, obvladovanju kakovosti proizvodnega procesa oziroma celotnega poslovanja ter zmanjševanju reklamacij. Z novo večlistno žago bo z natančno nastavljenimi merami razžagano natančno na mero, s čimer se bo povečal obseg prodaje bolj kvalitetnih izdelkov z višjo dodano vrednostjo, zato poleg stroja kupujemo tudi sušilnico in kotel na lesno biomaso, s pomočjo katerih bomo kvalitetnejše in boljše deske posušili in prodali.
Program razvoja podeželja
Nakup nove tehnološke opreme
Podjetje DEU d.o.o. je pridobilo finančno pomoč iz naslova operacije »Naložbe v pred industrijsko predelavo lesa«, podukrepa 8.6. »Podpora za naložbe v gozdarske tehnologijo ter predelavo, mobilizacijo in trženje gozdnih proizvodov« iz Programa razvoja podeželja Republike Slovenije 2014-2020, in sicer za nakup nove žagalne linije z vertikalno tračno žago ter novega sekalnika lesa.
Zaradi sodobnih zahtev zagotavljanja kakovosti in produktivnosti smo se odločili za nadaljnje korake pri razrezu lesa, kjer je celotni proizvodni proces bolj avtomatiziran in natančen ter precej hitrejši. Z nakupom nove tehnološke opreme smo nadgradili obstoječa področja proizvodnje tako po obsegu kot po kvaliteti. Poleg razširitve našega proizvodnega programa, nam je nova tehnološka oprema omogočila tudi večjo konkurenčnost in natančnejšo izdelavo na vseh obstoječih področjih delovanja in večje proizvodne kapacitete ter boljše pogoje za delo. Z novo tehnologijo je z natančno nastavljenimi merami zagotovljen boljši izkoristek vhodne surovine in bolj natančni rezi dimenzij, zaradi visoke točnosti reza z novo žagalno linijo pa je zagotovljen prihranek pri času tudi pri nadaljnji obdelavi polizdelkov na drugih namenskih strojih. Investicija nam je že omogočila zaposlitev dodatnih delavcev na žagi, v skladu s potrebami pa nameravamo zaposlovati tudi v prihodnje.